8 metod NSA by poznać twoje tajemnice

M 27 maja 2016 907 Brak komentarzy

image

Mija właśnie trzy lata od szokującej wiadomości, ze U.S. National Security Agency (NSA) zbiera prywatne wiadomości i dane o Amerykanach – i innych ludziach z całego świata – wszyscy się do tego przyzwyczaili.

Nie ustała jednak inwigilacja NSA polegająca na szpiegowaniu Amerykanów oraz wielu ich sojuszników. To wszystko dzieje się z poparciem Rządu U.S. i znacznej części kongresu. Szpieguje nie tylko NSA – dzielnie sekunduje jej CIA która nie tylko szpieguje ale także hackuje tych którzy są w obszarze zainteresowania.

Anty Media angażują się w wolność słowa – obojętnie czy jesteś offline czy online. By zagwarantować sobie tą wolność, należy zdać sobie sprawę z metod jakimi posługuje się NSA szpiegując obywateli. Kiedy zrozumiesz jakimi sposobami twoja wolność jest łamana, możesz zacząć bronić swoich danych i odzyskać prywatność.

Popatrzmy na 8 metod jakie NSA używa by ciebie szpiegować, które wyciekły gdy Edward Snowden zaczął mówić i innych niezależnych dochodzeń prasowych.

  • Lista:

  1. Mają Twoje bilingi telefoniczne
  2. Twoje ulubione serwisy internetowe udostępniają im twoje dane
  3. Mogą włamać się do twojego komputera
  4. Zapewnili sobie możliwość wyłączenia twoich zabezpieczeń
  5. Mogą ustalić gdzie w danym momencie się znajdujesz
  6. Mają tajne podłączenia do kabli internetowych
  7. Łamią zabezpieczenia międzynarodowych firm
  8. Wiedzą dokładnie co posiadasz i co kupujesz

 Jak NSA działa w Ameryce

Po pierwszeMają wszystkie twoje dane telefoniczne.

To pewne. The Patriot Act zezwala Rządowi U.S. uzyskiwać “dane ekonomiczne, które mogą być powiązane z działalnością terrorystyczną.” To dotyczy o wszystkich krajowych i międzynarodowych połączeniach telefonicznych, które są wykonywane w i z U.S. Dotyczy to wybieranego numeru, godziny połączenia oraz jego czasu trwania.

Po drugie: Twoje ulubione serwisy internetowe udostępniają im dane o tobie

To ważne: Facebook, Google, Apple i sześć innych największych serwisów online, zostało złapanych na przekazywaniu danych swoich klientów i szczegółów ich aktywności do NSA, ponieważ legalnie jest to wymagane przez program “PRISM”. Przekazywane dane zawierają adresy i wiadomości E-mail, inne wiadomości z komunikatorów, i dokumenty.

Po trzecie: Mogą włamać się do twojego urządzenia ( komputer, telefon itd.)

Inżynierowie NSA’s pracujący w zespole włamań, Tailored Access Operations, zbudowali całą gamę robaków które otwierają różne urządzenia. To one umożliwiają NSA włamania do urządzeń elektronicznych konsumentów i do systemów IT jeśli to im pasuje. Kiedy NSA znajduje dziurę w zabezpieczeniach sprzętu elektronicznego konsumentów, nie starają się, tak jak to bywało kiedyś, naprawić zagorzenie, zamiast tego wykorzystują je. To z kolei otwiera bajeczne metody dla hackerów, którzy mają używanie..

Po czwarte: Zapewniają sobie możliwość wyłączenia twoich zabezpieczeń

NSA ułatwia sobie pracę przy łamaniu zabezpieczeń w urządzeniach elektronicznych, zmuszając wielu z producentów do wbudowywania dziurawych systemów do swoich produktów takich jak networking switches, firewalls, i systemy kodowania. Te dziury są świetnie rozpracowane przez NSA, która może z nich korzystać według uznania. NSA przechwytuje także ładunki z komputerami i telefonami, by zainstalować w nich tajne wejścia.

Po piąte: Mogą ustalić gdzie w danym momencie się znajdujesz

Kiedy poruszasz się po twoim mieście, wieże telefonii komórkowej cały czas kalkulują twoją obecną pozycję. NSA rejestruje i przechowuje dane o tym gdzie się znajdujesz. Są w stanie odczytywać twoje wiadomości tekstowe i podsłuchiwać telefony. Oczywiście wszystkie te dane są przechowywane.

Jak NSA szpieguje zagranicą

Po szóste: Mają tajne podłączenia do kabli internetowych

The internet łączy różne kontynenty via podwodne fiber optyczne kable, które przesyłają cały czas niewyobrażalny strumień danych. Są miejsca gdzie, NSA ma układy z lokalnymi agencjami wywiadu zapewniające podłączenie do tych kabli; w innych przypadkach, robią to na własną rękę. NSA używa nawet okrętów podwodnych by zainstalować pluskwy na kablach znajdujących się głęboko pod powierzchnią wody.

Po siódme: Łamią zabezpieczenia międzynarodowych firm

W Brazylii, Niemczech i innych krajach, NSA włamało się do wewnętrznych sieci głównych dostarczycieli usług telekomunikacyjnych, przejmując dane, które zbierali i osłabiając system ich zabezpieczeń. W trakcie tych akcji ukradli wszystkie informacje i dane, które zdołano znaleźć.

Po ósme: Wiedzą dokładnie co posiadasz i co kupujesz

NSA ma dostęp, poprzez umowy i włamania, do głównych sieci kart kredytowych, bramek płatności, i sieciowych pośredników płatności. To pozwala im śledzić każdy grosz z twoich pieniędzy, skąd one pochodzą, i na co je wydajesz.

Zabezpiecz siebie przed rządowymi szpiegami

W czasie kiedy NSA rozciąga swoje macki dookoła globu, jest nadal wiele rzeczy które ty możesz zrobić by zabezpieczyć twoją prywatność w sieci. Pamiętaj!! Kontroluj zawsze co udostępniasz i komu. Nie daj się zwieść tym że do tej pory ci się udawało więc czemu teraz ma się nie udać!

M

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *